Wianki nad Wartą

W wigilię świętego Jana, czyli 23 czerwca w Jaszkowie odbyły się Wianki nad Wartą – piknik rodzinny dla miłośników przyrody, historii i … Jaszkowa przygotowany przez Jaszkowianki, Sołectwo Jaszkowo oraz Centrum Hipiki Jaszkowo.

Pomysł na Wianki zakiełkował w TPZB Gniazdo, u Pana Daniela Niewińskiego, a rozkwitł dzięki dużemu zaangażowaniu i pracy Jaszkowianek. W programie Wianków nad Wartą znalazło się m. in. wicie wianków z kwiatów i ziół z jaszkowskich łąk i pól, plenerowe atelier fotograficzne, wernisaż zdjęć „Jaszkowo w obiektywie” Artura Sikorskiego, przejazd bryczką, zjeżdżalnie oraz gry i zabawy dla dzieci, strzelanie z łuku oraz przebój pikniku – szachy Wikingów. Można było także napić się kawy z samym Edmundem Bojanowskiemu, który zaprosił do zwiedzenia jaszkowskiej ochronki- muzeum. Było coś dla ducha, czyli publikacje o Bojanowskim i jego pracy u zaprzyjaźnionych sióstr służebniczek, a dla ciała na stoisku Jaszkowianek oraz na targu ze zdrową żywnością. W przygotowanie Wianków włączyło się wiele osób nie tylko z Jaszkowa. Swój czas i energię zaoferowali mieszkańcy i mieszkanki Manieczek, Brodnicy, a nawet Lubonia i Gostynia. Dziękujemy!

Pogoda również przedstawiła cały wachlarz możliwości: było słonecznie, wietrzenie, napływały piękne cumulusy, chwilami robiło się dość pochmurnie, raz ciepło, potem trochę chłodniej.

Goście i humory dopisały. Mamy nadzieję, że Wianki zagoszczą na stałe nad Wartą w Jaszkowie.