Komentarze z poczty …

Renowacja cmentarza ewangelickiego w Żabnie wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców naszej gminy. Wielu dopiero teraz dowiaduje się o istnieniu cmentarza.

Poniżej komentarze z poczty mailowej.

20 października 2011


Witam serdecznie
Pochodzę z Poznania. Od 7 lat jestem mieszkańcem Żabna.
Od samego początku wszyscy mówili mi o STARYM CMENTARZU. Bardzo mnie to interesowało i sam nawet chciałem uporządkować to miejsce. Jednak nie było osoby, która by mi w tym pomogła.
Z tego co wiem, tylko jedna osoba z rodowitych Żabinian, zawsze na Święto Zmarłych, zapalała w tym miejscu znicz. Przykre, że przodkowie zamieszkujący wioskę zostali tak szybko zapomniani. Rozmawiałem z moim kolegą Stefanem (Niemcem), który bardzo się wzruszył, gdy dowiedział się, że Polacy po upływie tak długiego czasu, mimo złych wspomnień z okresu wojny, dbają nie tylko o groby swoich rodaków, ale też o groby Niemców dawniej mieszkających na tych ziemiach.
W związku z powyższym bardzo chciałem podziękować w imieniu swoim, mieszkańców Żabna i kolegi Stefana za poświęcenie swojego czasu i renowację tego cmentarza.
Pozdrawiam
Krzysztof Kędziora
04 września 2011


Witam. Wczoraj odwiedziłem cmentarz pod Żabnem, pamiętam go z lat 80 jak jeździłem tą drogą na grzyby.
Oglądając go dziś jestem pełen podziwu jaki tam jest włożony trud; z tego co pamiętam z tamtych lat i porównując z obecnym stanem, to w latach 80 nagrobki nie były aż tak zniszczone.
Pozdrawiam Artur
03 sierpnia 2011


Szanowni Państwo, jestem pełen uznania i szacunku dla Waszej działalności. Wielokrotnie przejeżdżałem obok zaniedbanego cmentarza, fotografowałem to co można było dostrzec, zapalałem lampki.
Dwa dni temu podczas spaceru ujrzałem w omawianym miejscu inny świat. Cywilizowany, oddający szacunek zmarłym, świadczący o tym, że są ludzie będący wzorem dla innych.
Moja żona, przygotowana zawodowo, dokumentuje dla naszych potrzeb ciekawsze miejsce w Wielkopolsce. W przyszłym roku, w lipcu będzie miała wystawę w warszawskim Muzeum Ziemi PAN, u. Mamy Fundację Rodziny Rozenblat, w miarę możliwości pomagamy dzieciom.
Z życzeniami dalszego skutecznego korzystnego dla społeczeństwa działania Krzysztof Rozenblat.